شرکت بردین ؛ مشاوره قانون کار و دعاوی کارگری کارفرمایی

0
0
جمع فرعی: تومان 0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ماموریت در قانون کار

در این مقاله سعی داریم ماموریت را از دیدگاه قانون بررسی کنیم ، نحوه ی پرداخت فوق العاده ماموریت و شرایط مربوط به آن را بررسی کنیم .

 

ماموریت چیست ؟

مطابق تبصره ی ماده ی 46 قانون کار  ” ماموریت به موردی اطلاق می شود که کارگر برای انجام کار حداقل 50 کیلومتر از محل کارگاه اصلی دور شود و یا ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل ماموریت توقف نماید

در تبصره ی مذکور برای اطلاق ماموریت دو شرط عنوان شده است : شرط اول این که حداقل 50 کیلومتر از محل کارگاه اصلی دور شود و شرط دوم اینکه ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل ماموریت بماند .

یکی از این شروط برای اطلاق ماموریت کافی است و اگر هر دو شرط برقرار باشد نیز فوق العاده ماموریت به کارگر تعلق می گیرد . تاکید می شود الزامی به برقراری هر دو شرط توامان نیست و حتی یکی از آنها نیز اتفاق بیفتد کارگر مشمول دریافت فوق العاده ماموریت خواهد بود .

نکته 1 : منظور از 50 کیلومتر در تبصره ی مذکور مسافت طی شده است نه الزاماً فاصله ی جغرافیایی طبق نقشه .

نکته 2 : الزامی به گذراندن تمام ساعت کاری در فاصله ی بیش از 50 کیلومتر نیست و ممکن است کارگر فقط یک ساعت یا دو ساعت از زمان کاری خود را در فاصله ی بیش از 50 کیلومتر صرف کند اما باز هم مشمول دریافت فوق العاده ماموریت می شود .

نکته 3 : اگر کارگر فاصله ی 50 کیلومتر را طی نکند اما برای انجام ماموریت در محل کار بماند مشمول دریافت فوق العاده ماموریت می شود اما اگر شرایط به گونه ای باشد که بتواند از محل کار برگردد و روز بعد مجدداً به محل ماموریت مراجعه کند اما فاصله ی محل ماموریت از محل کارگاه اصلی 50 کیلومتر نباشد ، مشمول دریافت فوق العاده ماموریت نمی شود . چرا که شرط دریافت فوق العاده ماموریت طبق تبصره ی ماده 46 قانون کار این است که ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل ماموریت توقف نماید .

مزد و مزایای کارگر در زمان ماموریت :

در ماده ی 46 قانون کار چنین آمده است ” به کارگرانی که به موجب قرارداد یا موافقت بعدی به ماموریت های خارج از محل خدمت اعزام می شوند فوق العاده ماموریت تعلق می گیرد . این فوق العاده نباید کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد . همچنین کارفرما مکلف است وسیله یا هزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید “

در تعریف فوق چند نکته وجود دارد :

نکته 1 : در ابتدای ماده ی مذکور آمده است ” به موجب قرارداد یا موافقت بعدی ” . یعنی اعزام کارگر به ماموریت می تواند در قرارداد کار ذکر شود یا طبق توافقات بعدی انجام شود اما در هر صورت گرفتن موافقت کارگر برای اعزام وی به ماموریت الزامی است که یا باید در زمان انعقاد قرارداد به کارگر اعلام شود یا قبل از اعزام به ماموریت انجام شود .

نکته 2 : در جمله ی دو ماده مذکور آمده است ” این فوق العاده نباید کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد ” . یعنی حداقل فوق العاده ای که به عنوان نوبت کاری به فرد تعلق می گیرد نباید از مزد روزانه ی مبنای فرد یا همان پایه حقوق روزانه ی وی کمتر باشد . مبلغ بالاتر طبق توافق طرفین خواهد بود و منع قانونی ندارد .

نکته 3 : در جمله ی آخر ماده ی مذکور اینطور آمده است ” کارفرما مکلف است وسیله یا هزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید “

این بند کاملاً واضح است و کارفرما می بایستی وسیله رفت و آمد را تامین کند یا هزینه ی آن را پرداخت نماید . اما از آنجایی که وسایل حمل و نقل نیز تنوع دارند که می تواند شامل اتوبوس ، خودروی سواری ، خودروی شخصی ، قطار یا هواپیما باشد ، و هر کدام از وسایل مذکور نیز درجه بندی های مختلفی از نظر کیفیت و خدمات دارند ، در این مورد نیز انتخاب نوع وسیله ی رفت و آمد با توافق طرفین تعیین می شود .

آخرین مطالب

اسکرول به بالا
با ما تماس بگیرید